خواص سبزی ریحان

ریحان یکی از پرمصرف‌ترین سبزی‌ها در ایران و برخی نقاط جهان است و در ایران بیشتر رویش پیدا می‌کند. اثرات اصلی ریحان مربوط به اسانس آن است. “ریحان سبز” اسانس بسیار زیادی داشته و ضد میکروب، ضد درد و ضد اسپاسم است.

گزارش‌های جدیدی که از خواص ریحان به دست آمده است نشان می‌دهد که ریحان “آرام‌بخش” و ضد آلزایمر است و بهترین زمان مصرف آن در فصل بهار است. بیشترین خواص ریحان مربوط به نوع تازه است و زمانی که ریحان را خشک می‌کنند خواص آن از بین می‌رود.

ریحان ضد درد، ضد اسید معده، ضد آلزایمر، “ضد آرتریت روماتوئید”، آرتروز، ضد باکتری، ضد سرطان، ضد لخته شدن خون، ضد سموم، ضد تب و “ضد التهاب” است. از ریحان برای تسکین زخم معده، هضم کننده غذا، خلط‌آور، خواب‌آور، آرام‌بخش استفاده می‌شود.
برای درمان نفخ ۱۵ گرم از گیاه تازه ریحان را می‌توان مصرف کرد. این گیاه هیچ عوارض جانبی ندارد و می‌توان هر روز آن را مصرف کرد.
سلامت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دو × = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>